Strona główna   /    Produkty    /   Dewary
Powrót
system LWD
Kategoria produktu

Dewary

akcesoria

Podstawy na kółkach do serii LD, LS, XT i HC

Podstawy do dewarów umożliwiają łatwe i bezpieczne przenoszenie pustych lub pełnych pojemników w obrębie laboratorium. Każda podstawa wyposażona jest w kółka o wysokiej nośności, spośród których dwa posiadają blokadę ruchu. Konstrukcja podstawy zabezpiecza zbiornik przed przesunięciem się podczas pokonywania nierówności (np. progów) lub przechylenia zestawu. Zwiększa to bezpieczeństwo użytkowania zbiorników.

UWAGA: dla różnych modeli dewarów istnieją podstawy o różnych średnicach i nośności.

 

Podstawa uchylna do dewara LD25

Zbiornik LD25 można wyposażyć w podstawę uchylną na kółkach, tzw. kołyskę. Dewar, po zamontowaniu w specjalnej obręczy, można przechylić i wylać nawet całą objętość przenoszonego ciekłego azotu.

 

System pobierania ciekłego azotu tzw. LWD (Liquid Withdrawal Device) do serii LD

Umożliwia bezpieczne pobieranie ciekłego azotu z dewarów serii LD. Na napełniony zbiornik nakłada się uszczelniony system wyporowego pobierania azotu - gromadzące się w zbiorniku opary azotu powodują wzrost ciśnienia gazu nad powierzchnią cieczy. Dzięki zwiększonemu ciśnieniu w zbiorniku istnieje możliwość poboru ciekłego azotu poprzez zainstalową w LWD rurkę sięgającą dna zbiornika.

Cały system jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy zamontować go na otworze wlewowym zbiornika a następnie przekręcić dźwignię jednego z dwóch zaworów (zawór: "LIQUID") - ciekły azot zacznie wypływać na zewnątrz przez wylewkę zakończoną separatorem faz.

Jeśli istnieje konieczność przelania ciekłego azotu z dewara do innego, dużego naczynia, znajduącego się w większej odległości niż długość wylewki, istnieje możliwość wyposażenia zestawu w wąż kriogeniczny. Są to elastyczne, stalowe rurki o długościach 120 lub 180 cm, zapewniające możliwość przelania azotu w wygodny i bezpieczny sposób.

 

Odzież ochronna do pracy z ciekłym azotem

W ofercie posiadamy duży wybór rękawic do pracy z ciekłym azotem. Istnieje mozliwość wyboru długości mankietu, rozmiarów rękawic oraz różnego stopnia ochronności rękawicy zależnie od sposobu użytkowania i przewidzianych zadań.

Dostępne rodzaje rękawic (długość mankietu):

  • ze ściągaczem (dzianina zakrywająca przegub), rozmiary: S, M, L
  • zakrywające przedramię, rozmiary: S, M, L, XL
  • długość do łokcia, rozmiary: M, L, XL
  • długość do ramienia, rozmiary: M, L, XL

Dostępne są również fartuchy kriogeniczne oraz przyłbice.

 

Alarm niskiego poziomu ciekłego azotu do serii LS, XT i HC

Urządzenie można zainstalować w dewarach serii LS, XT oraz HC. Kontroler składa się z sondy poziomu azotu w zbiorniku (sonda przechodzi przez zmodyfikowany korek) oraz cyfrowego sygnalizatora optyczno-dźwiękowego zamontowanego na pokrywie zbiornika. W chwili gdy poziom ciekłego azotu obniża się poniżej poziomu wyznaczonego przez zanurzoną sondę, kontroler sygnalizuje konieczność dopełnienia zbiornika. Urządzenie zasilane jest z sieci 230V przez bezpieczny 12V zasilacz. Zwykle aktywacja alarmu oznacza iż w zbiornkiu pozostało około 20% maksymalnej objętości ciekłego azotu.

 

Kontrolery napełniania do serii K i LABS

Ze względu na dużą objętość ciekłego azotu w stacjach roboczych przeznacznych do długotrwałego przechowywania bardzo dużych ilości probóbek, Producent umożliwia wyposażenie zbiorników w kontrolery poziomu azotu z systemem automatycznego napełniania. Zainstalowanie kontrolera na zbiornikach przyłączonych do wewnętrznej instalacji LNw pomieszczeniu, zapewnia niemal bezobsługowe działanie systemu.

 

Zadaj pytanie on-line

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o zadanie ich za pomocą formularza kontaktowego.